pl / en / de / ru

Wybierz jeden z naszych produktów

Płetwy składane EXOFIN

Unikalne płetwy EXOFIN stanowią rewolucję na rynku. Kliknij aby poznać szczegóły.

Poznaj rewolucyjne płetwy EXOFIN

Kliknij na zdjęcie Płetw Składanych Exofin aby poznać szczegóły.

Szkielet

Tak jak błona jest efektem obserwacji przyrody, a przede wszystkim ergonomicznej budowy kości zwierząt. Element wykonany ze specjalnych stopów aluminium i tytanu stał się egzoszkieletem zintegrowanym z nogą nurka.

Błony

Obserwując "matkę naturę" i występujące w niej rozmaite budowy płetw zwierząt doszliśmy do wniosku, że elementem, który wielokrotnie się powtarza są błony umiejscowione w kończynach. Jest to najbardziej naturalne, optymalne rozwiązanie stosowane do napędu w wodzie. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii i materiałów takich jak kevlar, dakron, aramid uzyskaliśmy syntetyczną wersję błony. Teraz napęd nurka jest lepszy i bardziej efektywny.

Nowoczesne tworzywa

Najnowsza technologia daje nam szeroką paletę możliwości w wykorzystaniu tworzyw sztucznych do naszego produktu. Materiały z grupy elastomerów są idealnym rozwiązaniem do zastosowania "sztucznych kończyn" jakimi stały się listwy w naszej konstrukcji.

Nieodzowny element wyposażenia operatora sił specjalnych. Płetwy Exofin to poręczny sprzęt, który zajmuje niewiele miejsca w transporcie. Są integralna częścią kombinezonu nurka.

Żołnierz, Siły Specjalne

Mała Waga

Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii połączenia materiałów takich jak kevlar, dakron, tytan oraz tworzyw sztucznych zminimalizowaliśmy wagę płetw. W porównaniu z obecnie występującymi “tradycyjnymi płetwami” waga płetw składanych jest o 50% mniejsza.

Wielkość

Po złożeniu szerokość płetw Exofin wynosi zaledwie 6 cm. Dzięki składaniu kilkukrotnie zmniejszamy rozmiar w porównaniu z innymi płetwami. Transport osobistego sprzętu przestaje być problemem.

Właściwości Nautyczne

Lepsze właściwości nautyczne i hydrodynamiczne niż “zwykłych płetw gumowych”. Te cechy spowodowały, że nie męczą nóg, co ma bezpośredni wpływ na wydłużenie czasu pływania oraz jego komfortu.

Prostota użycia

Przed założeniem wystarczy jeden ruch, aby otworzyć płetwę. Dzięki blokadzie egzoszkieletu w pozycji otwartej dostajemy takie same gabaryty co w klasycznych płetwach. Zakładanie i zdejmowanie z nóg jest bardzo łatwe i proste.

Niezastąpiony dla Nurka

Płetwy EXOFIN to podręczny sprzęt który zajmuje niewiele mniejsca podczas transportu. Są integralną częścią kombinezonu nurka.

Innowacyjne Płetwy...

...składane Exofin. W zasadzie można by użyć słowa w określeniu przedmiotu , błono - płetwą" ze względu na jej budowę . Płetwy jako narzędzie do szybkiego przemieszczania się pod wodą jak i po powierzchni jest powszechnie używane przez płetwonurków... więcej ...

Nowatorskie płetwy składane Exofin. W zasadzie można by użyć słowa w określeniu przedmiotu , błono - płetwą" ze względu na jej budowę . Płetwy jako narzędzie do szybkiego przemieszczania się pod wodą jak i po powierzchni jest powszechnie używane przez płetwonurków rekreacyjnych , technicznych , zawodowych i bojowych w różnych wersjach . Różnią się kształtem , rozmiarem , materiałem oraz techniką pływania . Obecnie zaawansowana technologia i doświadczenie wymusza dopasowanie odpowiedniego modelu płetw do konkretnego przeznaczenia . Tak oto mamy płetwy techniczne , do prac podwodnych , na dalekie dystanse , do freedivingu (mono - płetwa) , wyścigowe i bojowe , których kształt , waga i konstrukcja dostosowane są do warunków w jakich przyjdzie im pracować.

Płetwy Exofin są jedyną taką konstrukcją na świecie . Kluczowym rozwiązaniem jest możliwość składania każdej płetwy z osobna na zasadzie nożyczek , ostrze do ostrza poprzez łącznik. Membrana pędna jest wykonana z elastycznego materiału, który zwija się wzdłuż osi ostrza i tym samym powoduje , że płetwy stają się przedmiotem wielkości pompki do roweru. Materiały które zastosowano przy budowie płetw to aluminium , kevlar , tytan. Przy wyborze materiałów konstruktorzy dążyli do zminimalizowania wagi płetw oraz powiększenia ich trwałości i odporności konstrukcji w trakcie eksploatacji w najcięższych warunkach wodnych . Jednak największymi atutami przedmiotowych płetw jest możliwość ich składania co sprawia, przy zachowaniu naturalnych i ogólnie przyjętych norm rozmiarowych, są to najmniejsze i najlżejsze płetwy na świecie. Powstaje pytanie, dlaczego tak ważne jest maksymalne zmniejszenie gabarytów oraz wagi płetw. Jako wieloletni nurek pod wodą spędziłem setki godzin ,w różnych warunkach , na rożnych głębokościach oraz wykonując różnorodne czynności pod wodą . Uzbrojony w sprzęt nurkowy , który waży od 20 kg do nawet 100 kg , płetwonurek porusza sie pod wodą za pomocą kluczowego elementu wyposażenia jakim są płetwy . Niejednokrotnie aby wykonać ciekawe nurkowanie trzeba kawał drogi przebyć , oczywiście ze sprzętem . Płetwy ze swoją sporą powierzchnią i wagą stanowią utrudnienie przed jak i po nurkowaniu . Jednak w trakcie nurkowania powierzchnia i elastyczność jest bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym , stanowiącym o szybkości i manewrowości płetwy .Waga płetwy ma natomiast wpływ na pływalność , ale przede wszystkim na wydajność płetwonurka . Zmęczenie nóg pod wodą to poważny problem , który możemy częściowo wyeliminować poprzez ograniczenie wagi płetw do minimum , to może niejednokrotnie uratować komuś życie lub zdrowie . Przedmiotowe płetwy charakteryzują się niewielkimi gabarytami w pozycji złożonej , a w porównaniu do płetw standardowych ważą znacznie mniej . Uznane marki oferują płetwy ważące powyżej 1 kg każda . Nasz produkt waży 750 gramów każda.

Kolejnym elementem składowym jest niewielkie podłużne etui, do którego wkładamy złożone płetwy . Sposób i miejsce zamocowania etui jest kwestią otwartą każdego płetwonurka ,w zależności od rodzaju nurkowania.

Osobiście znam wielu nurków, którzy podróżują samolotami w odległe zakątki ?świata ,aby zanurkować w kolejnym niesamowitym podwodnym miejscu . Przedmiotowe płetwy nie stanowią znaczącego bagażu ,a w porównaniu z płetwami standardowymi praktycznie ich nie ma. Omawiając zalety składanych płetw w nurkowaniu rekreacyjnym , technicznym i zawodowym , należy największą uwagę skupić na wykorzystaniu owych płetw w nurkowaniu bojowym , ponieważ nowatorska konstrukcja poprzez swoje gabaryty i wagą może zasadniczo zmienić taktyki i techniki płetwonurków wojskowych na ?świecie . Wprowadzając nowe , małe opakowanie płetw żołnierz,, płetwonurek " może być mylnie rozpoznawany przez wroga jako inna formacja , co może przyczynić się do dezorientacji i osłabienia wroga . Jako wieloletni pasjonat, obserwator rozwoju nurkowań bojowych i rekonstruktor bojowego pojazdu podwodnego Polskiej Marynarki Wojennej , o tajnym kryptonimie Błotniak , jestem przekonany , że nasze składane płetwy mogą stanowić istotny element techniczny i taktyczny wyposażenia płetwonurka bojowego .

Podsumowaniem są pomyślnie przeprowadzone testy , wykonany w zatoce Puckiej w trudnych warunkach pogodowych styczeń 2013 rok temperatura wody 1 C, fala 4 Boforta . Płetwonurkowie testowi oświadczyli , że płetwy nie odbiegają w niczym od standardowych . Są równie dynamiczne , zwrotne i manewrowe, tak jak ich starsze konstrukcje" tak należy nazwać płetwy gumowe powszechnie stosowane ze względu na nasz nowatorski produkt , czyli klasyczne wykonane z gumy , ale posiadają wiele nowych pozytywnych cech , których nie miały ich "starsze siostry".

Rebreather

Unikalne połączenie uchwytu na płetwy składane EOXFIN w raz rebreatherem

Ergonomia

Pokrowiec na aparat obiegu zamkniętego to nieodzowny element wyposażenia operatora sił specjalnych. Na pokrowcu zastosowano system molla dzięki czemu można dowolnie konfigurować sprzęt zamocowany do plecaka . Płetwy Exofin idealnie pasują dzięki kieszeni , która została opracowana specjalnie do plecaka Exofin . Boczne ucha umożliwiają mocowanie dodatkowego sprzętu np. flar , lightstick , pulpit nawigacyjny , nóż nurkowy , światło ratunkowe , mini cargo ....
Płetwy składane Exofin zostały zgłoszone do międzynarodowego Patentu